П`ятниця, 22.11.2024, 13:11Головна | Реєстрація | Вхід

Категорії розділу

Г - лікарські рослини на Г [7]
Гарбуз, герань криваво-червона, горобина звичайна
Д - лікарські рослини на Д [5]
Деревій паннонський,диня посівна, дуб звичайний
Е - лікарські рослини на Е [4]
Ехінацея пурпурова, евкаліпт кулястий, евкаліпт попелястий
Ж - лікарські рослини на Ж [5]
Жабник польовий, жабурник звичайний, живокіст лікарський
З - лікарські рослини на З [6]
Звіробій, золототисячник малий, золотушник звичайний
І - лікарські рослини на І [2]
Ірга круглолиста, ірга канадська
К - лікарські рослини на К [11]
Кавун звичайний, калина,каланхое Дайгремонта, каланхое перисте, капуста, картопля, кропива дводомна, кропива жалка, калачики лісові
Л - лікарські рослини на Л [9]
Латаття біле,ластовень лікарський, лещиця волотиста,лілея біла, лимон, лимонник китайський
М - лікарські рослини на М [7]
Майоран, мандарин, материнка звичайна, м'ята
Н - лікарські рослини на Н [3]
Наперстянка пурпурова, нетреба звичайна
О - лікарські рослини на О [3]
Огірок посівний
П - лікарські рослини на П [4]
Півники болотні
Р -лікарські рослини на Р [3]
Резеда жовта, ріпа, ромашка лікарська
С- лікарські рослини на С [3]
Самшит вічнозелений
Т- лікарські рослини на Т [3]
Тамус звичайний, тополя чорна
У [0]

Пошук

Форма входу

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Л - лікарські рослини на Л

Головна » Лікарські рослини України » Л - лікарські рослини на Л

Ластовень лікарський

Ластовень лікарськийЛАСТОВЕНЬ ЛІКАРСЬКИЙ;

(ластовень лекарственный, Vinatoxicum, си­нонім — Asclepias vincetoxicum L)— багаторічна трав'яниста, з повзу­чим кореневищем рослина родини ластівневих. Стебло 20—150 см заввишки, прямостояче, просте або розгалужене, вгорі трохи вит­ке. Листки короткочерешкові, су­противні, яйцевидні, 6—10 см зав­довжки і 3—5 см завширшки; вер­хівка загострена, основа серцевид­на або округла. Квітки правильні, двостатеві, дрібні, білі, в небага­токвіткових зонтиковидних воло­тях. Плід — багатонасінна листян­ка. Цвіте у червні — липні.


Поширення. Росте по всій терито­рії України у лісах, на узліссях, по чагарниках, у степах, на степо­вих схилах, на крейдяних відсло­неннях.


Заготівля і зберігання. Для виго­товлення ліків використовують кореневища з коренями, які заго­товляють восени, коли стебла по­буріють і засохнуть, їх миють, прив'ялюють 1—2 дні на відкрито­му повітрі, а потім досушують у теплих приміщеннях. Зберіга­ють у сухому місці окремо від іншої сировини. Рослина неофі-цинальна.


Хімічний склад. Кореневище міс­тить серцеві глікозиди (вінцетоксин, асклепіадин), сапоніноподібну асклепінову кислоту та інші речовини.


Фармакологічні властивості і ви­користання. Рослина виявляє се­чогінну, потогінну, послаблюючу і блювотну дію. На серце гліко­зиди Ластовеня лікарського діють подібно до дії наперстянки і строфанту. Настій кореневищ з коренями п'ють при серцебитті, підвищеному тиску крові, як потогінний і проносний засіб та як засіб, що регулює мен­струації. Завдяки блювотній дії, препарати Ластовеня лікарського ефективні при отруєннях. Препарати Ластовеня лікарського не роб­лять помітного шкідливого впли­ву на шлунково-кишковий тракт, як це спостерігається при вживан­ні іпекакуани. Як сечогінний засіб Ластовень лікарський використовують при водянці та при набряках, пов'язаних з за­хворюванням нирок. Зовнішньо настій кореневищ Ластовеня лікарського використо­вують для обмивання ран і вира­зок. Для прискорення загоювання ран використовують і свіже по­дрібнене листя.


Лікарські форми і застосування. ВНУТРІШНЬО — настій кореневищ (1 чайна ложка сировини на 400 мл окро­пу, настоюють 30 хв, проціджують) по чверті склянки 3 рази на день; відвар 1 чайної ложки суміші кореневищ Ластовеня лікарського (20 г), ягід ялівцю звичайного (10 г), ко­ренів любистку лікарського (15 г), листя берези пухнастої (39 г) і коренів вовчуга польового (25 г) на 2 склянках води п'ють по 1 столовій ложці 3 рази на день при серцевих набряках. Передозування препаратів Ластовеня лікарського спри­чинює отруєння!


Разом із цим читають:
Категорія: Л - лікарські рослини на Л | Додав: Netochka (27.08.2010)
Переглядів: 1981 | Теги: сердцебиття, Ластовень лікарський, рани, Vinatoxicum, ластовень лекарственный, набряки, виразки, отруєння, ластовень | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Попереджаємо: перш ніж скористатися рецептом, порадьтеся з лікарем
Copyright Лікарські рослини, косметика © 2024 | Створити безкоштовний сайт на uCoz