П`ятниця, 22.11.2024, 13:49Головна | Реєстрація | Вхід

Категорії розділу

Г - лікарські рослини на Г [7]
Гарбуз, герань криваво-червона, горобина звичайна
Д - лікарські рослини на Д [5]
Деревій паннонський,диня посівна, дуб звичайний
Е - лікарські рослини на Е [4]
Ехінацея пурпурова, евкаліпт кулястий, евкаліпт попелястий
Ж - лікарські рослини на Ж [5]
Жабник польовий, жабурник звичайний, живокіст лікарський
З - лікарські рослини на З [6]
Звіробій, золототисячник малий, золотушник звичайний
І - лікарські рослини на І [2]
Ірга круглолиста, ірга канадська
К - лікарські рослини на К [11]
Кавун звичайний, калина,каланхое Дайгремонта, каланхое перисте, капуста, картопля, кропива дводомна, кропива жалка, калачики лісові
Л - лікарські рослини на Л [9]
Латаття біле,ластовень лікарський, лещиця волотиста,лілея біла, лимон, лимонник китайський
М - лікарські рослини на М [7]
Майоран, мандарин, материнка звичайна, м'ята
Н - лікарські рослини на Н [3]
Наперстянка пурпурова, нетреба звичайна
О - лікарські рослини на О [3]
Огірок посівний
П - лікарські рослини на П [4]
Півники болотні
Р -лікарські рослини на Р [3]
Резеда жовта, ріпа, ромашка лікарська
С- лікарські рослини на С [3]
Самшит вічнозелений
Т- лікарські рослини на Т [3]
Тамус звичайний, тополя чорна
У [0]

Пошук

Форма входу

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Л - лікарські рослини на Л

Головна » Лікарські рослини України » Л - лікарські рослини на Л

Лимонник китайський

лимонник китайський ЛИМОННИК КИТАЙСЬКИЙ
(лимонник китайський, Schizandra chinensis) — одно- або дводомна дерев'яниста листопадна зі специфічним запахом лимона ліана родини лямонникових, завдовжки 4—8 (15) м. Листки чергові, оберненояйцевидні або загострено:еліптичні, цілокраї чи слабо зазубрені, з червоними черешками. Квітки одностатеві, рідко — двостатеві, білі або рожево-білі, ароматні, з воскоподібними членами оцвітини, по 3— 5 у пазухах листків. Плід — соковита багатолистянка, що складається з численних червоних ягодоподібних одно- або двонасінних плодиків. Цвіте у травні — червні. Плоди достигають у вересні.

Поширення.  Лимонник китайський дико росте на Далекому Сході. На території України трапляється в колекціях науково-дослідних установ, на ділянках садоводів-любителів як декоративна, харчова і лікарська рослина .

Заготівля і зберігання. Для лікарських потреб заготовляють зрілі плоди   і насіння лимонника. Зібрані плоди 2—3 дні прив'ялюють під укриттям на вільному повітрі, а потім проводять штучне досушування в сушарках, починаючи при температурі 35—40° і закінчують при температурі 60°. Насіння виділяють із вичавків, які залишаються після переробки плодів на сік. Сушать насіння при температурі, не вищій за 50°. Готову сировину зберігають у полотняних мішках у сухому затіненому приміщенні, яке добре провітрюється.

Хімічний склад.
Плоди лимонника китайського містять до 20 % органічних кислот (лимонна, яблучна, винна та інші), флавоноїди, сапоніни, антрахінони, цукри, значну кількість вітаміну С (в сухих плодах до 500 мг% ), лігнани дибензоциклооктадієнового ряду (схізандрин, схізандрол, у-схізандрин) та ефірну олію. В насінні є ефірна (до 2 %) і жирна (до 33 % ) олії. До складу останньої входять гліцериди ненасичених жирних кислот (лінолевої, олеїнової, ліноленової та інших), вітамін Е, схізандрин, схізандрол і у-схізандрин.

Фармакологічні властивості і використання. Лимонник китайський відносять до рослин — стимуляторів центральної нервової системи. Галенові препарати лимонника підвищують розумову й фізичну працездатність стійкість до несприятливих умов, регулюють кровообіг, збуджують дихання, посилюють гостроту зору, прискорюють звикання очей до темноти, активізують моторну й секреторну функції органів травлення, покращують обмін речовин, зменшують концентрацію цукру в крові при діабеті, стимулюють регенеративні процеси та імуно-біологічні реакції й тонізують діяльність матки. Показаннями до призначення лимонника китайського є фізична й розумова перевтома, підвищена сонливість, гіпотонія, астенічні й депресивні стани у психічних і нервових хворих, загальне виснаження у зв'язку з хронічними інфекційними захворюваннями та інтоксякаціями, в'ялогранулюючі рани і трофічні виразки. В акушерстві й гінекології препарати лимонника показані при ранніх токсикозах і гіпотензії вагітних, при астенії після патологічних пологів і порожнинних операцій та в клімактеричний період за умови нормального артеріального тиску.

Протипоказано вживати препарати лимонника при безсонні, гіпертонії, нервовому збудженні та органічних захворюваннях серцево-судинної системи. При передозуванні можливе перезбудження нервової й серцево-судинної системи.

Приймати препарати лимонника рекомендується натщесерце або через 4 години після їди. Дія настає через 30—40 хвилин і триває 4—6 годин. Курс лікування — 20— 25 днів.

Лікарські формі і застосування. ВНУТРІШНЬО — настойку з плодів лн-монника (Тіпсіига Ігисішіт ЗсЬІгапсігае) готують на 95 % -ному спирті у спів¬відношенні 1:5, приймають по 20—ЗО крапель 2—3 рази на день; спиртовий екстракт із насіння лимонника готують на 70 % -ному спирті (у співвідношенні 1:3), приймають по 20—30 крапель 2—3 рази на день; порошок із насіння лнмониика   по 0,5— 1 г два або три рази на день; свіжий сік плодів приймають по 1 столовій ложці 2—3 рази на день; настій із сві¬жих або сушених плодів (1 столова лож¬ка сировини на склянку окропу, на¬стоюють 2 години) по 2 столові ложки 4 рази на день.


Разом із цим читають:
Категорія: Л - лікарські рослини на Л | Додав: Netochka (05.11.2010)
Переглядів: 2803 | Теги: гіпотонія, Schizandra chinensis, перевтома, лимонник китайський, виразки, лікарська рослина, депресія, загальне виснаження | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Попереджаємо: перш ніж скористатися рецептом, порадьтеся з лікарем
Copyright Лікарські рослини, косметика © 2024 | Створити безкоштовний сайт на uCoz