П`ятниця, 22.11.2024, 14:21Головна | Реєстрація | Вхід

Категорії розділу

Г - лікарські рослини на Г [7]
Гарбуз, герань криваво-червона, горобина звичайна
Д - лікарські рослини на Д [5]
Деревій паннонський,диня посівна, дуб звичайний
Е - лікарські рослини на Е [4]
Ехінацея пурпурова, евкаліпт кулястий, евкаліпт попелястий
Ж - лікарські рослини на Ж [5]
Жабник польовий, жабурник звичайний, живокіст лікарський
З - лікарські рослини на З [6]
Звіробій, золототисячник малий, золотушник звичайний
І - лікарські рослини на І [2]
Ірга круглолиста, ірга канадська
К - лікарські рослини на К [11]
Кавун звичайний, калина,каланхое Дайгремонта, каланхое перисте, капуста, картопля, кропива дводомна, кропива жалка, калачики лісові
Л - лікарські рослини на Л [9]
Латаття біле,ластовень лікарський, лещиця волотиста,лілея біла, лимон, лимонник китайський
М - лікарські рослини на М [7]
Майоран, мандарин, материнка звичайна, м'ята
Н - лікарські рослини на Н [3]
Наперстянка пурпурова, нетреба звичайна
О - лікарські рослини на О [3]
Огірок посівний
П - лікарські рослини на П [4]
Півники болотні
Р -лікарські рослини на Р [3]
Резеда жовта, ріпа, ромашка лікарська
С- лікарські рослини на С [3]
Самшит вічнозелений
Т- лікарські рослини на Т [3]
Тамус звичайний, тополя чорна
У [0]

Пошук

Форма входу

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

М - лікарські рослини на М

Головна » Лікарські рослини України » М - лікарські рослини на М

Майоран садовий

Майоран садовийМАЙОРАН САДОВИЙ

(майоран садовый, Majorana hortensis Moench) — багаторічна (в культурі — одно­річна) трав'яниста, густо вкрита сріблясто-сірими волосками рос­лина родини губоцвітих. Стебло прямостояче, галузисте, 20—50 см заввишки, біля основи дерев'янію­че. Листки черешкові, дрібні, су­противні, еліптичні або лопатко­видні, цілокраї, з численними за­лозками. Квітки дрібні, непра­вильні, двостатеві, зібрані в дов­гасті колосовидні пучки, розміще­ні по 3—5 на кінцях головного стебла або його гілок; віночок не-виразнодвогубий, білий, блідо-лі­ловий або рожевий. Плід склада­ється з 4 однонасінних горішко-видних часток. Цвіте у липні — вересні.


Поширення. Походить з Південно-Західної Азії та Північної Африки. На території України вирощують як ефіроолійну, лікар­ську і городню рослину.


Заготівля і зберігання. Для лікар­ських потреб використовують тра­ву майорану. Заготовляють сировину під час цвітіння рослини, зрізуючи об-листнену частину стебел. Зібра­ну траву зв'язують у пучки й розвішують для сушіння в про­вітрюваному приміщенні або у за­тінку на відкритому повітрі. Штучне сушіння проводять при температурі 35—40°. Після, су­шіння листя і суцвіття відокрем­люють від стеблових частин і зберігають у добре закритих бан­ках або бляшанках. Сухої си­ровини виходить 10 %. Рослина неофіциальна.


Хімічний склад. Трава майорану містить ефірну олію (0,15— 0,70%), дубильні речовини (0,9 % ), рутин (127 мг% ), каротин (до 5,5 мг% ), аскорбінову кисло­ту (до 44 мг% ), пектин, пен­тозани, слиз та гіркоти. Голов­ними складовими частинами ефір­ної олії є терпінен, пінен, са­бінен, терпінеол, тергііненол та борнеол.

Фармакологічні властивості і ви­користання. Майоран садовий за­спокійливо діє на центральну нер­вову систему, стимулює діяль­ність шлунка і кишечника, змен­шує спазми при колітах, вияв­ляє жовчогінну та діуретичну дії. Всередину настій трави майо­рану приймають при різних не­врозах, мігрені, нервовому без­сонні, при ахілії, блюванні, бо­лях у шлунку, кишковій коліці та при метеоризмі, для збуд­ження апетиту та як засіб, що регулює менструації. Зовнішньо, у вигляді ванн, майоран вжи­вають при сверблячці та кро­пив'янці. В останньому випадку заразом проводять і пероральне лікування. У болгарській народ­ній медицині майоран садовий використовують нарівні з мате­ринкою звичайною. Майоран вжи­вають і як приправу в кулінарії та консервному виробництві, для виготовлення лікерів і наливок та як сировину для добування запаш­ної ефірної олії . Препарати майорану проти­показані при вагітності.

Лікарські форми і застосування.

ВНУТРІШНЬО — настій трави (1 сто­лова ложка сировини на 400 мл окро­пу, настоюють 1 годину, проціджу­ють) по півсклянки 4 рази на день до їди; 2 чайні ложки суміші (порівну) трави майорану садового, листя шав­лії лікарської і м'яти перцевої та квіток лаванди колоскової настоюють 20 хвилин на склянці окропу Й випи­вають за один раз увечері після їди при гастро-кардіальному симптомоком-плексі.


ЗОВНІШНЬО — настій трави (100— 200 г сировини на 2—3 л окропу) для лі­кувальної загальної ванни.


Разом із цим читають:
Категорія: М - лікарські рослини на М | Додав: Netochka (28.08.2010)
Переглядів: 2396 | Теги: коліки, неврози, блювання, майоран, лікарська рослина, Майоран садовий, мігрені, безсоння, Majorana hortensis Moench, майоран садовый | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Попереджаємо: перш ніж скористатися рецептом, порадьтеся з лікарем
Copyright Лікарські рослини, косметика © 2024 | Створити безкоштовний сайт на uCoz