Як приймати препарати з лікарських трав? Спочатку перевірте трави на індивідуальну непереносимість (алергію) : для цього приймайте 2-3 рази по половині рекомендованої дози. Якщо алергії немає, рослину можна застосовувати від 1 до 3 місяців. Якщо через 2-3 тижні після початку прийому ефект не настане, то рослину слід замінити на інше. У тих рецептах, де не вказаний термін прийому препарату, курс лікування припускає 25-30 днів, потім необхідно зробити перерву на 1-2 тижні.
Курс повторюють до одужання, після 3-4 курсів траву або збір необхідно змінити на схожий по дії (щоб уникнути звикання організму).
Лікарські рослини можна застосовувати як всередину, так і зовнішньо. Діють вони повільно. Як правило, поліпшення відзначається через 2-3 тижні. Повний курс лікування за допомогою фітотерапії складає від 3 місяців до 1 року.
Відвари і настої з лікарських рослин треба готувати порціями не більше ніж на 1-2 дні і зберігати в темному прохолодному місці, не допускаючи попадання прямих сонячних променів. Якщо вказано вживати лікувальний напій в теплому вигляді, розігрівати його слід на паровій лазні. Робиться це таким чином: напій у фарфоровій, скляній або емальованій мисці поміщається у велику за розміром каструльку з киплячою водою і нагрівається.
Настоянки (лікарські розчини, для приготування яких використовується розведений до 40 градусів медичний спирт або горілка) можуть зберігатися впродовж декількох років. Тримати їх слід в щільно закупорених пляшках. Настоянки рекомендується приймати більше в холодний час, оскільки в жару вони викликають прилив крові до голови і серця, провокуючи тим самим загострення серцево-судинних захворювань.
Після перенесених важких операцій, при тривалих, уповільнених, виснажливих хворобах, при роботі, пов'язаній з великими фізичними навантаженнями, прийом настоянки призначають в будь-який час, незалежно від навколишніх умов. Дітям настоянки протипоказані.