Інгаляції - один з найефективніших способів лікування багатьох захворювань, особливо органів дихання. Відомо, що речовини, вдихувані бронхами і легенями, на відміну від тих, що поступають в шлунок при вживанні внутрішньо, менш схильні трансформації. Тому вони діють набагато швидше і ефективніше.
Основою інгаляційних сумішей можуть бути свіжі відвари або настої, які розводяться кип'яченою водою до необхідних по рецепту пропорцій (наприклад 1: 2 або 1:3).
Для інгаляцій також часто використовують ефірні олії, які іноді наносяться на рефлексогенні точки носа. У останньому випадку тривалість сеансу не перевищує 10 - 15 мін, а дозування складає 1 - 3 краплі. Такі процедури рекомендується проводити 2 - 3 рази в тиждень. Одним зі своєрідних різновидів інгаляцій є ароматизація повітря, яка широко застосовується в ароматерапии. У багатьох народів світу ароматизація здавна використовується під час банних процедур. У російській паровій лазні і фінській лазні-сауні розчином ефірних олій (1 - 2 краплі на 250 - 300 мл гарячої води) поливають дрібними порціями піч-кам'янку під час кожного заходу в парну.