Суха шкіра характеризується зниженим виділенням шкірного сала і зниженим рівнем вологості, тому жир погано розподіляється по шкірі. Незахищений жиром верхній шар шкіри легко втрачає вологу.
Суха шкіра досить швидко стає тонкою, часто лущиться, може відчуватися неприємне натягнення - це недолік еластичності. Взимку сухість шкіри зазвичай помітніша, ніж влітку. У холод суха шкіра легко тріскається, виглядає висушеною, швидко реагує на жару, холод і вітер.
Суха шкіра рано покривається зморшками, в порівнянні з жирною шкірою вона сильніше схильна до вікових змін: після сорока вона починає лущитися, після умивання можуть з'являтися червоні плями, а в куточках очей і рота - тріщинки.
Як же правильно доглядати за сухою шкірою обличчя в домашніх умовах?
1. Суха шкіра потребує систематичного і ретельного догляду. Якщо після умивання спостерігається т.з. "стягання" шкіри, краще користуватися м'якими очищаючими засобами і ні в якому разі не милом.
2. Маски для сухої шкіри мають пом'якшувальну, зволожуючу, тонізуючу і
поживну дію. До їх складу входять яєчний жовток, мед, сметана, вершки,
рослинні олії, свіжі овочі і фрукти екстракти і відвари лікарських
трав. Є натуральні маски для сухої шкіри обличчя на w - ariadna.ru, ці рецепти ви можете використати для приготування масок дома. Маски для сухої шкіри рекомендується робити 2 рази в тиждень. При
використанні маски з отшелушиваюшими гранулами, будьте гранично
акуратні, оскільки вона може підсушити шкіру.
3. Щодня перед виходом на вулицю наносите на шкіру пом'якшувальні напівжирні і поживні креми, що містять біологічно активні речовини, які посилюють обмінні процеси. Особливо важливо робити це восени і зимою. Влітку, після перебування на сонці, після душу бажано нанести на шкіру обличчя і тіла пом'якшувальний, швидко такий, що вбирається крем.
3. Для сухої шкіри не рекомендуються парові ванни, очищення спиртосодержащими засобами і гарячі ванни, оскільки усе це висушує і ще більше знежирює суху шкіру.