Як користуватися лікарськими рослинами? Це питання безпосередньо пов'язане з народною медициною. Фітотерапія (лікування травами) здавна практикувалася в народній медицині, зараз вона визнана офіційно.
Якщо ви виросли не в селі і ніколи не займалися збором і сушкою трав, вам, принаймні, мають бути знайомі трав'яні чаї, що продаються в аптеках, і збори від різних захворювань і для зміцнення здоров'я.
Дія лікарських рослин
Як діють лікарські рослини ? Лікарські рослини в порівнянні з хімічними препаратами діють на організм м'якше, вони, як правило, не викликають алергії. При цьому містять природні лікарські речовини і з'єднання, які краще переносяться організмом. Трави добре поєднуються між собою, а частенько і посилюють дію один одного. У збори також включаються так звані транспортні рослини, сприяючі всмоктуванню і продовженню терміну дії збору.
Трави добре поєднуються із звичайними ліками. Разом з іншими лікарськими засобами фітопрепарати вам може призначати звичайний лікар.
Звернемося до порад народної медицини. Приводячи рецепти, ми виходимо з того, що їх складові ви купуватиме в аптеці. Якщо ж ви хочете самі зайнятися заготівлею лікарських трав, будь ласка, заздалегідь прочитайте спеціальну літературу на цю тему, оскільки в цій справі існують певні правила (наприклад, не можна сушити заготовлювані рослини на сонці і ін.).
Безпека лікарських рослин
Чи так безпечні лікарські рослини? Одна з найстійкіших помилок нашого часу - міф про абсолютну нешкідливість лікарських рослин, з якого, у свою чергу, робиться висновок, що фітотерапія може застосовуватися без обмежень і лікарського контролю. Між тим, лікарська рослина - це той же лікарський препарат, який, як і будь-який інший, має і свідчення, і протипоказання. Протипоказання є майже у кожної рослини.
Крім того, потрібно знати, що серед широко вживаних лікарських рослин отруйні, передозування яких недопустиме.
Приступаючи до лікування, пам'ятайте, що користуватися лікарськими рослинами можна, лише порадившись з лікарем. Не лякайтеся і не відмовляйтеся від фітотерапії, просто підійдіть до цього методу лікування відповідально.
Отруйні лікарські рослини
З рослин, що згадуються в рецептах, що наводяться нижче, до отруйних, приймати які слід тільки під спостереженням лікаря, особливо строго дотримуючи приписи і дози, відносяться:
* звіробій продірявлений
* кора жостеру
* деревій
* полин гіркий
* полин цитварний
* хвощ польовий
* черемха звичайна.
Протипоказання для прийому лікарських рослин
Багато рослин протипоказані вагітним жінкам (оскільки можуть чинити абортивну дію) : алое, горець, дивосил, буркун лікарський, материнка, кропива, жостір, полин гіркий, ромашка аптечна, солодка гола, чебрець повзучий (чебрець), мучниця, деревій, шавлія, щавель кінський і інші.
Якщо ви вагітні і хочете використовувати в лікуванні фітотерапію, обов'язково проконсультуйтеся з лікарем-фахівцем. Якщо ви не вагітні, все одно звернетеся до фахівця, оскільки протипоказання до прийому лікарських рослин не обмежуються періодом вагітності.